Bitcoin [BTC] P2P Volume in Africa and S. America Reaching New ATHs in 2020, Report

Wolumen handlu kryptograficznego w krajach wschodzących stale tworzy nowe rekordy. Nowy raport z badań pokazuje, że Nigeria wyprzedza Wenezuelę na popularnych kanałach P2P, LocalBitcoin i Paxful. Niemniej jednak wzrost wolumenów może nie być bezpośrednio skorelowany z wejściem na rynek kryptoński i odzwierciedlać fatalny stan gospodarki.

Kevin Rooke, analityk kryptoński, który podzielił się z nami danymi, sugeruje, że „Bitcoin ma ogromny rok w Afryce“. Dane ujawniają, że wolumeny P2P znacznie wzrosły w afrykańskich krajach Nigerii, RPA, Kenii i Ghanie, z ponad 1 mln dolarów wolumenu handlu tygodniowo.

Wzrost w Nigerii jest szczególnie uderzający, gdyż przekroczył prawie 10 milionów dolarów. Notowania Rooke’a na temat rosnących wolumenów,

Wolumeny P2P wciąż biją na głowę (wzrost o 2,5x od marca), a nigeryjska Naira w zeszłym tygodniu pobiła właśnie 10 mln USD. To więcej niż jakakolwiek inna waluta fiat (poza USD) i dwa razy więcej niż wenezuelski boliwar.

Jest to szczególnie uderzające, ponieważ Wenezuela jest wiodącym krajem w zakresie przyjmowania Bitcoinów. Co więcej, oddzielne źródło danych dla wolumenu LocalBitcoins pokazuje, że Paxful jest dominującym graczem w Nigerii.

tomy subsaharyjsko-afrykańskie

Dane dotyczące wolumenu w Afryce Subsaharyjskiej w ekwiwalencie USD (Źródło)
Poniższy wykres pokazuje znaczący wzrost wolumenów od kwietnia zdominowanych przez Nigerię (w brzoskwini).

wolumen handlu w afryce
Afryka B2B Wolumen obrotu Bitcoinami
Jak informowano wcześniej na CoinGape, badania wykazują, że głównym zastosowaniem Bitcoin w Wenezueli jest przeliczanie na dolary amerykańskie. Choć nie zgadza się to z całym argumentem byka, to jednak rosnące wolumeny z pewnością dodają do sieci.

COVID-19 Worsens Hiperinflacja
Roczna stopa inflacji w Nigerii jest niezwykle wysoka i przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat wyniesie około 12-14%. Jest to zgodne z wieloma krajami Afryki i Ameryki Południowej.

Ponadto, ze względu na niską GPD tych krajów, wysoka stopa inflacji powoduje dalsze szkody prowadzące do skrajnego ubóstwa i trudności gospodarczych. Według doniesień, COVID-19 jeszcze bardziej pogorszył sytuację z powodu braku usług medycznych i spowolnienia w gospodarce światowej. Zbiega się to w czasie ze wzrostem liczby zachorowań na koronaawirusy.

wenezuela
Ilość lokalnych Bitcoinsów w Wenezueli (Źródło)

Wenezuela znacznie zwiększyła swój wolumen od marca. Znaczna część wzrostu wolumenu waluty krajowej może jednak zostać zrównoważona przez rosnącą inflację.

Jest to spowodowane ucieczką od lokalnej waluty FIAT do znacznie bezpieczniejszej waluty rezerwowej, głównie dolara amerykańskiego. Wydaje się, że kryptońskie portale wymiany P2P i OTC w tych krajach stanowią skuteczny pomost dla tych gospodarek. Wraz z przyjęciem kryptońskiej waluty dla płatności w gospodarkach rozwiniętych, będzie to jeszcze bardziej podkreślać bulwiasty argument.

Niemniej jednak, na razie jest to dalekosiężna perspektywa. Na razie pilną kwestią wydaje się być rozwiązanie problemu ubóstwa i gospodarki.

Jak myślicie, jak Bitcoin Future może przynieść prawdziwą zmianę w tych gospodarkach? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.