OpenDEX zapewni płynność monetom we własnych blockchainach

Nowo uruchomiona zdecentralizowana giełda OpenDEX ma na celu zapewnienie płynności monetom w ich łańcuchach bloków.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Litecoin, nie będą już musiały opuszczać swoich łańcuchów bloków przez protokoły zawijania

Długofalowym celem giełdy jest wprowadzenie zestawu wspólnych standardów w celu ulepszenia branży kryptowalut.

Przez długi czas Bitcoin był ograniczony do własnego łańcucha blokowego z powodu braku interoperacyjności. Oznaczało to, że użytkownicy BTC nie mieli możliwości wykorzystania monety do dApps, DeFi i innych podobnych rzeczy.

Na szczęście zostało to zmienione, gdy pojawiły się alternatywy, takie jak Wrapped Bitcoin (WBTC). Teraz jednak nowo uruchomiony DEX chce pomóc posiadaczom BTC i altcoinów w użyciu ich tokenów, aby wejść w akcję zysku DeFi bez konieczności przenoszenia swoich monet.

Pojawia się nowy protokół DEX

DEX, o którym mowa, jest znany jako OpenDEX – nowy, zdecentralizowany protokół wymiany, który został uruchomiony dopiero dzisiaj. Protokół pozwala Bitcoinowi i altcoinom na zapewnienie płynności na giełdach, ale podczas tego pozostają na własnym łańcuchu bloków.

Tym razem zostanie to zrobione bez WBTC i podobnych protokołów zawijania międzyłańcuchowego. Zamiast tego, OpenDEX wprowadza nową metodę jako pierwszy krok w kierunku bardziej niezawodnego standardu dla DEX-ów.

Jego celem jest stworzenie otwartej społeczności dostawców płynności i stworzenie wspólnych standardów, na które inni mogliby się z czasem zgodzić.

Jak to działa?

OpenDEX został stworzony przez połączenie protokołu mikropłatności P2P Connext, który jest używany do transakcji międzyłańcuchowych, oraz własnej sieci Lightning Network Bitcoin. Pracując razem, mogą zapewnić niemal natychmiastowe rozliczenia. W związku z tym proces jest już znacznie szybszy niż to, co może zaoferować większość DEX-ów, ponieważ są one ograniczone szybkością łańcucha bloków, na którym działają.

OpenDEX został stworzony do użytku przez animatorów rynku i innych, którzy mogą zapewnić duże ilości płynności. Dostawcy ci będą również mogli łączyć się ze scentralizowanymi giełdami i dokonywać transakcji arbitrażowych. Wszystko to pomoże generować zysk po prostu kupując monety na jednej giełdzie i sprzedając je na innej, która oferuje korzystniejszą cenę.